بازار تعمیرات موبایل

گذشته . حال . آینده

اکثرا برای افرادی که علاقمند به حضور در این صنف بزرگ می باشند یکی از دغده ها و سوالاتی مع ذهن ایشان را درگیر نموده این است که بازار تعمیرات چگونه است؟ آیا آموزشی که هم اکنون می بینیم در آینده نیز به دردمان می خورد یا خیر؟ آیا این شغل یک شغل مطمئن و پایدار است؟ آیا برای من که قصد زندگی در کشور دیگری را دارم مناسب است؟ وضعیت درآمد این حرفه چگونه است؟ موفقیت شغلی این صنف چه می باشد؟ اگر در زمینه تعمیرات موبایل سرمایه گذاری کنم بازده مناسبی دارد یا خیر؟ 

پاسخ کلیه سوالات بالا را در متن ذیل به همراه تجربه های افرادی که در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت می نمایند ارائه می نماییم

در جواب سوالات بالا و یا سوالات مشابه لازم به ذکر است که تعمیر گوشی تلفن همراه با کلیه دستگاه های مخابراتی و الکترونیکی یک فرق عمده دارد و آن متحرک بودن و قابلیت جابه جا شدن آن در دست مصرف کننده می باشد که خود احتمال خرابی آن را بسیار بالا می برد.

1- همانند عیوب ضربه دیدگی که خود می تواند عامل شکستگی یکی از قسمت های مهم آن یعنی LCD می باشد.

2- به دلیل افزایش قیمت گوشی ها میل به تعمیر گوشی ها در میان کاربران آن افزایش یافته است که حتی گوشی های قدیمی و گوشی های که قبلا از آن استفاده نمیشد را برای تعمیر به مراکز تعمیراتی آورده و تقاضای تعمیر آنها را دارند.

3- با توجه به افزایش گوشی های هوشمند و استفاده روز افزون از شبکه های اجتماعی و بالارفتن ارتباطات از طریق این نوع از شبکه ها، گسترده شدن امکانات گوشی های روز همانند شبکه های اینترنتی wifi , Bluetooth , دوربین گوشی ها و ثبت اطلاعات شخصی در گوشی های موبایل میزان استفاده از این وسیله را به غیر از مکالمات روزمره و ارسال و دریافت پیامک به میزان قابل توجهی افزایش داد. به صورتیکه بدون تلفن همراه، کار روزانه و در اصل زندگی اجتماعی غیر ممکن می باشد.پس لزوم داشتن گوشی سالم یکی از موارد بسیار مهم در هر خانواده بوده و وجود این دستگاه در سبد خانوار و استتفاده کلیه افراد خانواده از کم سن ترین عضو تا بزرگترین آنها یکی از ارکان است که عامل مستقیم در رونق بازار تعمیرات و خدمات پس از فروش این وسیله است که در زمان حاضر فعالان این صنف با افزایش چشمگیر تعداد مراجعات بابت تعمیر گوشی مواجه شده اند.

4- افزایش اجرت های تعمیرات و خدمات نیز خود یکی از عوامل جذاب تر شدن این صنف در میان فعالان آن می باشد.

5- لازم به ذکر است که در برخی کارهای خدماتی به غیر از تعمیرات موبایل بالابودن هزینه ابزار تعمیرات ، داشتن محیط بزرگ بابت ارائه خدمات، نداشتنن مشتری کافی، خرابی کم، از عوامل درآمد پایین بوده حال آنکه باز در صنف تعمیرات تلفن همراه با هزینه مناسب برای خرید لوازم و ابزارآلات تعمیرات سخت افزار و نرم افزار ، داشتن محیطی حتی کوچک، مشتری بالا، تعداد خرابی زیاد، مراجعه بالا از عوامل درآمدزایی بسیار عالی این حرفه می باشد.

6- بر اساس طراحی فوق پیشرفته تلفن همراه و اینکه تکنولوژی اصلی این سیستم از گذشته تا کنون و فقط تغییرات در جوانب و افزوده شدن امکانات جانبی به این سیستم می باشددر صورت یادگیری آموزش تعمیرات و گذراندن اصولی دوره آموزشی تعمیرات تلفن همراه به صورت حرفه ای دیگر نگران تغییرات سریع این دستگاه نباشید و با بروزرسانی اطلاعات خود می توانید براحتی در این حرفه سالیان سال فعالیت نموده بصورتی که خیلی از تعمیرکاران و تکنسین های این شغل که در سالیان گذشته آموزش دیده اند هم اکنون نیز به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند و از درآمدهای بالایی نیز برخوردارند.

7- در موقعیت فعلی هر روز شاهد ارائه مدل جدیدی از برندی هستیم که این خود بر گستردگی بازار تعمیرات قطعات و خدمات پس از فروش گوشی تلفن همراه و افزایش درآمدزایی از این شغل تاثیر بسزایی دارد.

8- با گذراندن دوره های آموزشی حرفه ای در زمینه تعمیرات تلفن همراه اولا از شغلی پایدار برخوردار خواهید شد که از پرستیژ اجتماعی بالایی برخوردار است که در سطح تکنسین حرفه ای و ماهر با شما برخورد خواهد شد.

در انتها خاطر نشان می نماییم بازار تعمیرات تلفن همراه همانطور که در موارد بالا ذکر کردیم بازاری بسیار پر رونق و پردرآمد برای فعالان این صنف می باشدو توصیه ما این است که در صورت علاقه مند بودن به یادگیری این حرفه هرچه سریع تر به گروه فعالان این صنف بپیوندید 

بازار تعمیرات موبایل همیشه داغ است

تعمیرات سخت افزار موبایل

تعمیرات سخت افزار موبایل

تعمیرات سخت افزاری انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

تعمیرات نرم افزار موبایل

تعمیرات نرم افزار موبایل

تعمیرات نرم افزاری انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

نقشه های تعمیراتی

نقشه های تعمیراتی

نقشه های تعمیراتی انواع گوشی های موبایل و تبلت

تعمیرات فلت و گلس

تعمیرات فلت و گلس

تعمیرات فلت و گلس انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

© 2020 kimia team. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour

Please publish modules in offcanvas position.