چگونه تعمیرکار حرفه ای شویم

با توجه به شرایط کنونی و توجه ویژه به اشتغالزایی و همینطور افزایش مراجعات بابت تعمیر گوشی ها و نیز اینکه گوشی تلفن همراه (موبایل) به عنوان کالایی استراتژیک و جزء اصلی سبد هر خانواده بشمار می رود توجه ویژه ای به مبحث تعمیرات و خدمات و نگهداری این کالا می شود. در این بین تعمیرکاران و دست اندرکاران بخش خدمات و نگهداری و گارانتی این نوع محصول روز به روز افزایش یافته و بر شمار علاقمندان به یادگیری این فن افزوده می گردد.مراکز آموزشی جهت یادگیری این فن زیاد است اما اینکه چگونه و در چه مکانی این آموزش صورت پذیرد تا با سریعترین زمان ممکن و مطمئن ترین روش و صرف هزینه مناسب به هدف برسیم بسیار حائز اهمیت است

برای رسیدن به هدف چگونه تعمیرکار حرفه ای شویم بایست به نکات ذیل توجه نماییم:

1- آموزش بایستی در محیطی کاملا عملی با ارتباط برقرارکردن با انواع برندهای گوشی صورت پذیرد.

 

2- برای اینکه یک تعمیرکار حرفه ای شویم بایستیسه موضوع اصلی و مهم را کاملا عملی و یادگرفته و در آن حرفه ای شویم:

الف - یک تعمیرکار حرفه ای باید یک عیب یاب حرفه ای باشد که برای دست یابی به این اصل باید مواردی چون عیب یابی، قطعه شناسی، نقشه خوانی، الکترونیک موبایل، تست قطعات را بخوبی بدانیم.

ب - یک تعمیرکار حرفه ای باید یک تعویض قطعه کار حرفه ای باشد که برای دستیابی به این مهم باید تعویض انواع قطعات SMD , BGA , bluy و باز و بست گوشی ها ، قطعات وابسه به UI یا (User Interface) را به خوبی بدانیم.

ج - یک تعمیرکار حرفه ای باید کاملا اصول نرم افزاری را بداند و در مسیر عیب یابی اولیه سخت افزار و نرم افزار ، رفع عیب نرم افزاری و ترفندهای تعمیراتی باید کاملا حرفه ای و متبحر بود. مباحث کار با انواع باکس ،نرم افزارهای سیستم عامل، ترمیم سریال، ترمیم بوت گوشی ها، کدهای مخفی، پیغام های خطا، پروگرام کردن انواع هارد را بخوبی بداند.

 

3- از پرداخت هزینه های دوباره بابت یکبار شرکت در کلاس های عمومی و سپس شرکت در کلاس های خصوصی و تخصصی اکیدا خودداری نمایید.

 

4- دوره هایی شرکت نمایید که پس از دوره دارای ساپورت کامل نرم افزار ها و نقشه های عیب یابی و ترفندها و نکات آموزشی باشند.

 

5- در محیط عملی کلیه موارد اصول کار، همانند نحوه تحویل دادن و تحویل گرفتن گوشی، صدور قبض رسید، نحوه ارتباط با مشتری و مشتری مداری، گارانتی کار تعمیراتی ، نحوه خرید قطعه مربوط به عیب تعمیراتی و نحوه تعیین اجرت تعمیرات و هزینه قطعه و در میان گذاشتن با مشتری باید کامل آموزش داده شود.

 

6- یکی از نکات بسیار مهم دانستن ( از کجا قطعه بخریم و چگونه بابت قطعه خریداری شده گارانتی دریافت نماییم ) می باشد.

 

7- دانستن کلیه نکات دریافت مجوزات لازم جهت شروع کار تعمیرات و خدمات پس از فروش گوشی تلفن همراه ( موبایل ) شرکت در آزمون های تعیین سطح و رتبه تعمیرکاری و رسیدن به درجه A ( درجه یک ) از موارد بسیار مهم در جهت تعمیرکار حرفه ای شدن است.

 

لازم بذکر است که در مجموعه تخصصی کیمیا کلیه موارد مذکور با بالاترین استاندارد ممکن به شما آموزش داده می شود و راهنمایی ها و مشاوره های لازم در جهت هدف اشتغال پایدار جوانان ارائه می گردد.جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات سخت افزار موبایل

تعمیرات سخت افزار موبایل

تعمیرات سخت افزاری انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

تعمیرات نرم افزار موبایل

تعمیرات نرم افزار موبایل

تعمیرات نرم افزاری انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

نقشه های تعمیراتی

نقشه های تعمیراتی

نقشه های تعمیراتی انواع گوشی های موبایل و تبلت

تعمیرات فلت و گلس

تعمیرات فلت و گلس

تعمیرات فلت و گلس انواع گوشی موبایل و تبلت در واحد تعمیرات کیمیا تیم

© 2020 kimia team. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour

Please publish modules in offcanvas position.